O firmie
Podstawowe informacje o firmie.

Historia firmy w skrócie

AUTKOGAZ jest firmą działającą na rynku warszawskim od 1993 roku. W pierwszym roku istnienia firmy nasza działalność skupiała się na montażu instalacji LPG do samochodów gaźnikowych. Paradoksalnie pomimo prostych układów do montażu, nie był to taki łatwy okres dla AUTKOGAZU. Dostępność zbiorników LPG była mocno ograniczona, a na pierwsze zbiorniki toroidalne trzeba było długo czekać . Również import instalacji na nasz rynek był nieregularny i chaotyczny. Dużą popularnością cieszyły się w tych latach instalacje z Rosji i Białorusi, jednak ich jakość spowodowała, że szybko znikły, pozostawiając wielu rozczarowanych użytkowników.

Obok samochodów gaźnikowych, które królowały w tym okresie na polskim rynku motoryzacyjnym, zaczęły pojawiać się w coraz większej ilości samochody wyposażone w układy wtrysku paliwa i sondy Lambda. W krótkim czasie okazało się, że bez stałego podnoszenia naszej wiedzy o nowoczesnych układach wtrysku paliwa w samochodach oraz stałego zaplecza technicznego trudno będzie sprostać nowym wymaganiom. W 1994 roku nawiązaliśmy współpracę z Laboratorium Badań Silników w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji w Warszawie. PIMOT był pierwszym dystrybutorem instalacji gazowych – tak dobrze dziś znanej – firmy Landi Renzo. Fachowe doradztwo oraz stały dostęp do najnowocześniejszych – jak na te lata – instalacji gazowych, stworzyły komfortowe warunki do rozwoju naszej firmy.

Ukoronowaniem współpracy było otworzenie warsztatu AUTKOGAZ na terenie PIMOTu, gdzie działaliśmy do końca 1999 roku. Rok 2000 przyniósł istotne zmiany. Przekształcenia w Instytucie oraz potrzeba kreowania własnego wizerunku na rynku, spowodowały przeniesienie firmy do nowej siedziby na Bielanach przy ul. Podleśnej 38 A.

Ostatnie lata w branży autogazu w Polsce to napływ nowych niekoniecznie wysokiej jakości instalacji gazowych. Po ich weryfikacji oparliśmy się na stałej współpracy z przedstawicielstwami, które posiadają serwis techniczny i służą pomocą w rozwiązywaniu problemów wynikających z adaptacji aut na gaz.

Instalacje LPG, które proponujemy naszym klientom nie należą do najtańszych, a tym samym i najprostszych. Do każdego samochodu podchodzimy indywidualnie, aby zaproponować optymalne rozwiązanie. Im bardziej zaawansowana technologia, tym lepszy efekt końcowy a oto przecież chodzi i nam i naszym klientom.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, a na wszelkie dodatkowe pytania czekamy pod nr telefonu (022) 83 44 426.

Komentowanie wyłączone.